Zarówno Yammer, jak i Microsoft Teams służą do rozmów online. Wspierają także różne inne rodzaje komunikacji oraz są przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Wybór, której aplikacji użyć, zależy od obu tych czynników.

Yammer jest przeznaczony do wsparcia szerokich, otwartych, wielofunkcyjnych społeczności dowolnej wielkości. Wspiera grupy osób, które mogą się nie znać, ale mają wspólne zainteresowania, czy umiejętności. Yammer idealnie nadaje się jako platforma dla społeczności zainteresowanych wymianą wiedzy lub ćwiczeniami. Dzięki swojemu szerokiemu ukierunkowaniu, wspiera również zaangażowanie liderów w dialog.

Wiele organizacji, w tym Microsoft, używa Yammera jako podstawy do tworzenia "kontaktów wykonawczych". Yammer integruje się zarówno z SharePointem jak i zespołami, a nawet z Outlookiem. Można dodać część internetową Yammera do dowolnej witryny SharePoint, aby wprowadzić do niej rozmowy.

Microsoft Teams, firmowe centrum pracy zespołowej, jest przeznaczone do wspierania prywatnych zespołów roboczych skoncentrowanych na projekcie, dostarczeniu produktu lub współpracy w grupie roboczej. Komunikator Teams jest wykorzystywany do tworzenia prywatnych przestrzeni, do których dostęp mają przede wszystkim członkowie zespołu roboczego lub projektowego.

Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy rozmowami za pomocą Yammera i Microsoft Teams. Rozmowy przez Yammera mogą trwać miesiącami, mogą nigdy nie wygasnąć (chyba, że mamy ustaloną politykę retencji). Rozmowy w ramach „Teamsów” są z założenia krótkie. Mają na celu utrzymanie postępów w pracy i odbywają się w ograniczonym zakresie, na czacie 1:1 lub na kanale. Rozmowy przez Yammera są domyślnie otwarte i jako takie umożliwiają prowadzenie rozmów zespołom i grupom roboczym w celu wsparcia wymiany wiedzy w całej organizacji.

Zastanów się, czy to komunikator Yammer czy Microsoft Teams jest najbardziej odpowiednia dla twojej pracy:

Zespoły

·       Dążące do wspólnych efektów;

·       Każdy członek ma przydzielone zadanie;

·       Role dla członków zwykle pozostają spójne;

·       Często rozwiązane po zakończeniu pracy.

Dla zespołów i pracy zespołowej najbardziej odpowiednie jest komunikator Microsoft Teams.

Społeczności

·       Stworzone organicznie, o różnych celach;

·       Członkostwo zdefiniowane przez wiedzę, dobrowolne;

·       Członkowie przyjmują nowe role w oparciu o zainteresowanie i potrzeby;

·       Istnieją, podczas gdy członkowie wierzą, że mogą wnieść swój wkład.

Do wspierania społeczności najlepsze będzie narzędzie Yammer.

Podsumowanie

Dziś, gdy korzystanie z internetowych komunikatorów jest tak istotne i coraz częstsze w wielu stosunkach pracy, warto wiedzieć, jakie komunikatory wybrać, aby praca ta była najefektywniejsza. Jak wynika z naszego zestawienia, zasada jest dosyć prosta: Yammer nadaje się najlepiej jako narzędzie do komunikacji dla szerokich społeczności, skupionych wokół konkretnych zagadnień, a rozmowy mogą trwać przez długi okres czasu; Microsoft Teams natomiast dla mniejszych i bardziej prywatnych grup, na konkretne i szybkie zadania.


RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)

Join us at raibay.com and/or check our choosen job openings https://www.raibay.com/positions