Dzisiejsze firmy stoją przed wyzwaniami niespotykanymi dotąd w najnowszej historii. Pracownicy pracujący z domu to zwykle nowa przeszkoda na drodze rozwoju w dziedzinie zasobów ludzkich firmy. Wcale jednak nie musi tak być.

Nasz artykuł zawiera strategiczne wskazówki i praktyczne porady, które pomogą ci zastanowić się nad własnymi praktykami, zidentyfikować luki i wdrożyć nowe procesy, aby można było nadal efektywnie i skutecznie zatrudniać najwyższej jakości kandydatów.

Ważne do przemyślenia przy zatrudnianiu w czasach pandemii są trzy krytyczne kwestie:

1.     Opisy stanowisk- wróć do nich i dostosuj je do swoich nowych procesów i procedur, które wynikają ze zdalnej zdolności operacyjnej. Upewnij się, że dokładnie odzwierciedlają one pracę i wychwytują to, co się zmieniło, a także usuwają to, co nie jest już istotne.

2.     Proces przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych - wzbogać swoje oferty pracy o informacje na temat bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy oraz wskaż od kiedy rozpoczyna się praca na oferowanym stanowisku. Uczciwie poinformuj, czy status zdalnego stanowiska jest tylko tymczasowy, czy stały. Powinieneś zaprojektować i wdrożyć nowe praktyki w procesie rozmowy kwalifikacyjnej, aby przenieść się do wirtualnego świata, komfortowego dla twoich pracowników.

3.     Szkolenie– ważne jest przeszkolenie kierowników ds. rekrutacji i zespołu zarządzającego w zakresie zasad i procedur COVID-19. Należy również przeszkolić tych specjalistów w temacie skutecznych technik wirtualnej rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedniej dokumentacji.

Istotne jest ustalenie, której platformy technologicznej będziesz używać. Uaktualnij swoje praktyki prowadzenia dokumentacji i zachowaj dokumentację z rozmowy kwalifikacyjnej, aby chronić swoją organizację.

Zadbaj o to, aby przeszkolić kierowników zajmujących się zatrudnianiem pracowników w zakresie właściwych odpowiedzi na pytania dotyczące COVID-19, które mogą otrzymać od kandydatów. Polecamy stworzenie prostego arkusza referencyjnego FAQ, który będzie pomocny w udzielaniu odpowiedzi podczas rozmów kwalifikacyjnych. Trzeba dopilnować, aby odpowiedzi te były spójne w całej organizacji.

Nie można zapomnieć o budowaniu marki. Wykorzystaj swoich obecnych pracowników jako ambasadorów marki w swojej firmie. W dzisiejszych czasach zdalni pracownicy korzystają z mediów społecznościowych i sieci częściej, niż kiedykolwiek wcześniej. Należy więc kształcić swoich pracowników w kierunku tego, jak reprezentować firmę w wirtualnym świecie. Aktualizuj swoją stronę internetową, aby upewnić się, że odwiedzający wiedzą, że traktujesz COVID-19 poważnie i poinformować, co zrobiłeś dla swojej firmy, pracowników i społeczności. Podziel się w mediach społecznościowych swoim wkładem w powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Twoi pracownicy mogą być świetnymi orędownikami i pomagać innym w poznawaniu kultury, którą stworzyłeś, czyniąc z twojej firmy wspaniałe miejsce do pracy.


RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)

Join us at raibay.com and/or check our choosen job openings https://www.raibay.com/positions