Na wstępie dziękujemy, że znaleźliście chwilę aby wejść na naszego bloga RaiBay - Jest nam niezmiernie miło.

Jakie tematy będziemy poruszać na naszym blogu? Głównie będziemy się skupiać na poszerzaniu Waszej wiedzy z obszaru rekrutacji/rynku IT, najświeższych trendach, raportach odnośnie sytuacji na rynku (opartych na zebranych danych RaiBay) oraz Aktualnościach związanych z RaiBay. Dodatkowo będziemy się starali poruszać istotne tematy z obszaru rekrutacji o których nam napisali kandydaci czy też rekruterzy.  

Naszym pierwszym wpisem na blogu chcielibyśmy podzielić się z Wami powodami powstania RaiBay.  

Wraz z kolegą (Michałem) programistą, zmęczeni otrzymywaniem niedopasowanych ofert i/lub brakiem odpowiedzi od rekruterów na wysłane CV postanowiliśmy odwrócić proces poszukiwania pracy. Stworzyliśmy stronę raibay.com gdzie swoje ogłoszenia (w pełni anonimowe) o chęci zmiany pracy publikują kandydaci z branży IT m.in. Programiści/ Testerzy/ PM/ DevOp, a pracodawcy przedstawiają swoje propozycje.

Rynek rekrutacji dynamicznie się zmieniał na przestrzeni ostatnich lat tym samym doszliśmy do obecnego stanu jakim jest rynek pracownika (w szczególności w branży IT). Rekruterom jest znacznie trudniej znaleźć dopasowanych kandydatów, gdyż jest większa konkurencja na rynku pomiędzy firmami, przy ograniczonej ilości kandydatów IT. Dlatego RaiBay wpisuje się idealnie w obecny stan rynku.  Jak zauważyliśmy większość kandydatów jest już zatrudnionych i co miesiąc otrzymują liczne e-maile od rekruterów, które często ignorują z powodu ogromnej liczby niedopasowanych ofert.

Staramy się skrócić proces rekrutacji, pozwalając kandydatom publikować profile incognito i umożliwiać pracodawcom zatrudnianie ich poprzez wysyłanie odpowiednich ofert pracy / propozycji w oparciu o ich minimalne wymagania.

Od startu dołączyło już ponad 1000 programistów oraz ponad 500 firm (PL, Europa, USA) z czego wiele rekrutacji z zakończyło się sukcesem. A to dopiero początek.

Jeśli pojawią Wam się dodatkowe pytania lub chcielibyście abyśmy poruszyli istotny temat na naszym blogu to śmiało piszcie do nas na chacie lub na email [email protected] ps. “Razem możemy więcej”.

Pierwsze artykuły już niebawem, dopisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco.

Życzymy Miłego dnia

Michał Rogowski i Damian Słuja (Założyciele RaiBay)