Jeśli myślisz o studiowaniu programowania i chcesz znaleźć pracę, która zapewni Ci dobrą przyszłość, z tego artykułu dowiesz się, dlaczego 2020 to dobry rok na rozpoczęcie nauki programowania.

Programowanie jest jednym z zawodów, które nie ucierpiały z powodu obecnego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. Popyt na specjalistów nie maleje - praktycznie w każdej firmie potrzebny jest developer. Jeśli szukasz stabilizacji i dobrego wynagrodzenia, być może jest to zawód dla Ciebie.

Rozpoczynając studia należy wybrać kierunek, który nie tylko będzie zgodny z naszymi zainteresowaniami, ale też taki, który zagwarantuje nam dobrze płatną pracę. Jeśli jesteś miłośnikiem technologii, potrafisz liczyć, a ponadto jesteś samodzielny i odporny na stres, może zainteresować Cię programowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, programowanie to bardzo dobrze płatny zawód. Dodatkowo, w wielu przypadkach istnieje możliwość pracy zdalnej, a rynek jest pełen ofert pracy - istnieją tysiące firm, w których możesz pracować, niezależnie od tego czy mówisz ich języku. Ponadto, technologia obecnie bardzo dynamicznie się rozwija.  

Dlaczego warto?

1. Wysoka pensja

Jako programista nigdy nie będziesz narzekał na niskie zarobki, ponieważ jest to jeden z najwyżej opłacanych zawodów na świecie. W USA programista zarabia przeciętnie 42 dolary na godzinę, a biorąc pod uwagę, że większość programistów pracuje z domu towarzyszy temu szereg dodatkowych oszczędności, jak np. mniejsze wydatki na paliwo.

2. Bezpieczeństwo

Jako programista możesz realizować wszystkie swoje zadania w zaciszu własnego domu, bez ryzyka konieczności współpracy z innymi osobami czy korzystania z transportu publicznego, co jest ogromną zaletą w czasach pandemii.

Oprócz ochrony zdrowia, bycie programistą zapewnia również bezpieczeństwo ekonomiczne, ponieważ popyt na programistów przewyższa podaż, w związku z czym zawsze możesz znaleźć dodatkowe zajęcie, co przyniesie Ci kolejne zyski.

3. Ogromne możliwości rynkowe

Wszystkie firmy potrzebują programistów, czy to do tworzenia własnych aplikacji, stron internetowych czy też do rozwijania innych technologii. Oprócz tego programiści są potrzebni w całym sektorze technologicznym do pracy przy tworzeniu sztucznej inteligencji, a także rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, dla firm bardzo istotne jest posiadanie chmury prywatnej i dbanie cyberbezpieczeństwo, co również jest zadaniem programisty.

4. Możliwość pracy dla różnych firm, niezależnie od lokalizacji

Będąc programistą, nie musisz znać języka firmy, która Cię zatrudnia - możesz pracować dla firmy w Indiach, Stanach czy Singapurze bez znajomości ich języków. Ponadto, całą pracę możesz wykonywać z domu, a Twoim głównym narzędziem językowym będzie Twój własny język programowania. Nie będzie również konieczności opuszczenia rodziny i wyprowadzki do obcego kraju. Dodatkowo, dzięki komunikatorom umożliwiającym wideokonferencje będziesz w stałym kontakcie z pracodawcą i menedżerami.

5. Trendy przemawiające na Twoją korzyść

Cyberbezpieczeństwo, digitalizacja procesów, aplikacje internetowe, rozszerzona rzeczywistość, autonomiczne samochody i tym podobne trendy z branży technologicznej - każde z tych zagadnień wymaga programistów wyspecjalizowanych w tych obszarach, tak więc rozważając karierę developera możesz być pewien, że na pewno znajdziesz pracę.

To od Ciebie zależy jaki język programowania wybierzesz i w jakim obszarze będziesz czuć się najlepiej. W podjęciu decyzji mogą pomóc Ci indeksy popularności języków, takie jak indeks TIOBE, a także sprawdzenie stawek oferowanych specjalistom danego języka.

Jak widzisz, programista to zawód przyszłości oferujący bardzo wiele korzyści. Jeśli rozważasz podjęcie nauki programowania, nie czekaj, drzwi do kariery stoją otworem :)


#raibay #IT #techindustry #jobmarket  #programming

RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)