Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, możesz szukać rozwiązań, dzięki którym Twoja firma będzie bardziej efektywna, sprawniejsza, bardziej opłacalna i lepiej dostosowywała się do zmieniających się potrzeb rynku. W osiągnięciu tych i wielu innych założeń firmom pomaga sztuczna inteligencja.

Oto siedem sposobów, za pomocą których sztuczna inteligencja zmienia codzienne procesy biznesowe na lepsze:

1. Poprawa jakości spotkań

Sztuczna inteligencja nie może całkowicie wyeliminować spotkań. W rzeczywistości pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważne jest utrzymywanie kontaktów międzyludzkich, nawet na odległość, co oznacza, że całkowita rezygnacja ze spotkań nie wchodzi w grę. Tym, w czym AI może pomóc, jest eliminacja moderatora.

Na przykład, asystenci głosowi, tacy jak Google Duplex, mogą planować za Ciebie spotkania. Następnie jest EVA, asystent proponowany przez firmę Voicea, który rejestruje spotkania, wychwytuje kluczowe elementy, a następnie tworzy i udostępnia notatki. Kolejnym narzędziem jest Sonia, asystent mający podobną funkcję, który jest przeznaczony jednak do przechwytywania rozmów z klientami, zapisywania całej rozmowy i automatycznego podsumowywania kluczowych zagadnień i czynności.

2. Zwiększenie sprzedaży i usprawnienie marketingu

Sztuczna inteligencja jest obecnie stosowana w CRM, co umożliwia zespołom sprzedaży automatyczne generowanie cennych informacji. Na przykład, za pomocą oprogramowania Salesforce Einstein można przewidzieć którzy klienci są najcenniejsi dla firmy (czytaj, przyniosą największe zyski), a którzy najprawdopodobniej zrezygnują z usług. Uzbrojeni w taką wiedzę handlowcy mogą skupić swój czas i energię tam, gdzie ma to największe znaczenie.

Ponadto, powszechne jest stosowanie chatbotów, które pomagają organizacjom zwiększyć sprzedaż, przychody oraz liczbę odbiorców. Przykładem skutecznego zastosowania chatbotów jest brytyjska firma Marks&Spencer. Na swojej stronie internetowej firma dodała funkcję wirtualnego asystenta, którego rolą jest pomoc klientom w rozwiązywaniu najczęstszych problemów. Dzięki temu marka zaoszczędziła miliony funtów, które straciłaby gdyby sfrustrowani klienci rezygnowali z zakupów

3. Ocena i poprawa obsługi klienta

Jeśli chodzi o działalność call center, automatyzacja nie jest niczym nowym. Od pewnego czasu na proste zapytania klient otrzymuje automatyczną odpowiedź.  Jednak jedna z firm technologicznych twierdzi, że może pomóc firmom w automatycznej ocenie jakości obsługi klienta. Spółka Transcosmos zaproponowała narzędzie, które automatycznie ocenia jakość udzielanych usług "z ludzką dokładnością" i jest w stanie wykryć niewłaściwe zachowanie konsultanta z ponad dwukrotnie większą dokładnością niż system rozpoznawania głosu.

4. Usprawnienie procesu rozwoju produktów

Projektowanie generatywne to najnowocześniejsza dziedzina, która wykorzystuje SI do wspomagania procesu twórczego. W przypadku oprogramowania do projektowania generatywnego, użytkownik po prostu wprowadza swoje cele projektowe i inne wymagania, po czym pozwala by sztuczna inteligencja wygenerowała wszystkie możliwe wariacje danego projektu. Oprogramowanie wykonuje całą pracę analizując wszystkie możliwości, zaoszczędzając projektantowi wiele godzin pracy. W dodatku, pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z tworzeniem prototypów, które nie spełniają oczekiwań.

5. Automatyzacja generowania treści

Ten artykuł nie został napisany przez robota, ale mógł być. Ponieważ, dzięki sztucznej inteligencji, maszyny są teraz zdolne do generowania interesujących, inspirujących tekstów - tak zaawansowanych, że firmy jak Forbes tworzą artykuły z pomocą sztucznej inteligencji.

Dostępnych jest szereg narzędzi do tworzenia treści za pomocą sztucznej inteligencji: od pisania opisów produktów, po artykuły i raporty branżowe. Na przykład, lider e-commerce Alibaba opracował narzędzie o nazwie AI-CopyWriter, które jest w stanie wygenerować ponad 20,000 linijek tekstu w ciągu jednej sekundy.

6. Usprawnienie procesu produkcyjnego

Zastosowanie robotów w produkcji jest powszechnie znane. Ale systemy zrobotyzowane najnowszej generacji są zdolne do pracy z ludźmi i do bezproblemowej (i bezpiecznej) interakcji z ludzką siłą roboczą. W ten sposób powstał termin "cobots" lub "collaborative robots".

Dzięki technologiom sztucznej inteligencji, takim jak system wizyjny, roboty te są świadome otaczających ich ludzi i mogą odpowiednio reagować - na przykład dostosowując prędkość, lub cofając się by uniknąć zderzenia, co pokazuje, że można zaplanować pracę tak, aby jak najlepiej wykorzystać roboty i ludzi.

Łatwe do zaprogramowania, szybkie do skonfigurowania i kosztujące średnio 24 tys. dolarów roboty mogą pomóc małym i średnim firmom konkurować z większymi przedsiębiorstwami.

7. Usprawnianie rekrutacji

Dział HR może nie kojarzyć się ze stosowaniem sztucznej inteligencji. Mimo to sztuczna inteligencja szybko znajduje wiele zastosowań w procesach HR, w tym w rekrutacji. Dla dużych pracodawców, takich jak Unilever, który rekrutuje około 30 000 osób rocznie i obsługuje 1,8 miliona aplikacji, znalezienie sposobów na usprawnienie i poprawę procesu rekrutacji jest niezbędne. Dlatego też Unilever nawiązał współpracę z firmą Pymetrics, specjalizującą się w rekrutacji opartej na sztucznej inteligencji, w celu stworzenia platformy internetowej zdolnej do przeprowadzania wstępnych ocen kandydatów w ich własnym domu. Według Unilevera, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, czas przeznaczony na przeglądanie aplikacji i przeprowadzanie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych został skrócony o 70 tysięcy godzin.  

Sztuczna inteligencja to niesamowita technologia, która pomoże usprawnić wiele procesów i zwiększyć efektywność przedsiębiorstw. Ma ona wpływ na wszystkie branże, od branży motoryzacyjnej po medycynę, a my jesteśmy dopiero na początku drogi do poznania jej pełnego potencjału.


#branzaIT #sztucznainteligencja #biznes #rozwój

RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)  

Join us at raibay.com and/or check our choosen job openings https://www.raibay.com/positions