Zacznijmy od tego, dlaczego warto nauczyć się Pythona? Tak naprawdę jest ku temu wiele powodów.

Po pierwsze Python jest bardzo pożądanym językiem programowania na rynku. Jest on językiem uniwersalnym, co oznacza, że używa się go w wielu dziedzinach - tworzenie stron internetowych, data science, data mining, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja i to tylko niektóre z obszarów, w których używany jest Python. Ponadto, ogromną zaletą tego języka jest to, że jest łatwiejszy do nauki w porównaniu z innymi językami programowania.

Zainteresowany? W takim razie, oto kilka miejsc, w których możesz rozpocząć naukę Pythona.

Python.org

W tym miejscu znajdziesz oryginalną dokumentację tego języka. Python.org to bardzo dobre miejsce dla początkujących. Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny. Naukę możesz rozpocząć od podstaw, ale jeśli chcesz zagłębić się w bardziej zaawansowane tematy, takie jak biblioteki Pythona, również istnieje taka możliwość.

Udemy

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat programowania w Pythonie? W takim razie Udemy to coś dla Ciebie. Platforma ta pozwoli Ci z początkującego programisty stać się ekspertem. Możesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności za pomocą dostępnych ćwiczeń. Dodatkowo możesz również nauczyć się, jak tworzyć swoje ulubione gry, takie jak Tic Tac Toe i Blackjack. Przed rozpoczęciem nauki musisz założyć konto, natomiast po pomyślnym zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat.

Codecademy

Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie nauki Pythona niż Codedcademy. Możesz tam zastosować w praktyce wszystko, czego się nauczyłeś. Codeacademy zapewnia darmowy edytor kodu, w którym możesz napisać własny kod i ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. W końcu to praktyka czyni człowieka doskonałym. Jeśli jesteś fanem interaktywnej nauki - na pewno Ci się tam spodoba, jednak aby rozpocząć naukę musisz założyć sobie konto. Codeacademy oferuje również kursy innych języków, takich jak JavaScript, C++, itd.

Coursera

Coursera to miejsce, w którym będziesz uczyć się od profesorów z najlepszych uniwersytetów, takich jak Stanford czy NUS. Nauka jest bezpłatna, jednak by zdobyć certyfikat konieczne jest uiszczenie opłaty. Kurs  Programming for Everybody (Getting Started with Python) oferuje naukę od podstaw.  

Kurs Google Python Class

Zawiera on zestaw świetnych materiałów do nauki Pythona. Jeśli masz małe doświadczenie w programowaniu i chcesz to zmienić, to jest to kurs dla Ciebie. Dostępne są tam pisemne tutoriale, filmy i mnóstwo ćwiczeń. Ponadto nie ma potrzeby zakładania konta, a wszystkie filmy są dostępne na YouTube.

A Wy gdzie uczycie się programowania? Polecacie jakieś inne platformy do nauki?


#python #naukaprogramowania #udemy #coursera #google

RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)  

Join us at raibay.com and/or check our choosen job openings https://www.raibay.com/positions