Podczas tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Technologii Zasobów Ludzkich, jednego z najważniejszych wydarzeń dla rozwoju HR, omówiono, w jaki sposób technologia będzie miała kluczowe znaczenie dla kształtowania przyszłości HR.

Branża usług kadrowych, napędzana światowymi wydarzeniami, szczególnie pandemią COVID-19, weszła w okres transformacji cyfrowej i będzie w coraz większym stopniu kształtowana przez technologię. Tak twierdzi Li Dong, zastępca sekretarza Komitetu Partii i wiceprzewodniczący Donghao Lansheng Group.

Przemawiając na konferencji, która odbyła się w dniach 2-3 września w Szanghajskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, Li dodał: "Skala, specjalizacja i umiędzynarodowienie branży usług kadrowych nadal będą się rozwijać, napędzane przez naukę i technologię. Rozwój branży HR będzie w coraz większym stopniu opierał się na technologii, a transgraniczna integracja nowoczesnego przemysłu usługowego i high-tech będzie nie do zatrzymania".

Konferencja zorganizowana została przez Grupę Donghao Lansheng oraz Grupę LRP, organizatora konferencji Human Resources Technology w USA. Jej tematem przewodnim jest Technology, Empowering People (w wolnym tłumaczeniu Technologia, która zwiększa ludzkie możliwości). 20 tysięcy uczestników dyskutowało online i offline na temat przyszłości HR oraz o roli, jaką odegra technologia.

Innymi godnymi uwagi prelegentami podczas wydarzenia byli Li Xiaofeng, wiceprezes ds. zatrudnienia. Podkreślił on, że w ciągu najbliższych trzech lat w Chinach będzie coraz większe zapotrzebowanie na absolwentów wchodzących na rynek pracy, którzy specjalizują się w dziedzinach związanych z Internetem, takich jak matematyka, fizyka, informatyka, automatyka mechaniczna i zarządzanie informacją.

Zhou Dan, dziekan Beisen Talent Management Research Institute i starszy wiceprzewodniczący Beisen Cloud Computing, wezwał organizacje do rozpoczęcia transformacji cyfrowej, jeśli jeszcze tego nie zrobiły, i do dalszego inwestowania w digitalizację.

W kwestii cyfryzacji zarządzania talentami, Zhou doradzał organizacjom, aby starały się lepiej zrozumieć swoich pracowników. Polecał, aby zapewniły ciągłość zarządzania, a jednocześnie inwestowały w technologie, które mogą pomóc w promowaniu różnorodności zespołu HR poprzez poprawę dostępności danych.

Delegaci i uczestnicy wzięli pod uwagę również wyzwania, które rok 2020 przyniósł Chinom i światu. Li Dong przypomniał, że wydarzenia na poziomie globalnym i branżowym, takie jak Międzynarodowa Konferencja Technologii Zasobów Ludzkich, mogą pomóc w promowaniu cyfrowej i inteligentnej transformacji branży HR.

Doszedł do wniosku, że "w obecnym burzliwym i niepewnym okresie, nauka i technologia stały się główną siłą napędową globalnego rozwoju. Widzimy szybki rozwój nauki i technologii, który przekształca organizację i daje ludziom większe możliwości".

Słowa ekspertów, biorących udział w konferencji, podsumować można stwierdzeniem, że w czasach pandemii koronawirusa technologia da ludzkości największe możliwości rozwoju. Internet już stał się najważniejszym środkiem komunikacji, wokół którego skupiają się różne branże. Cyfryzacja stała się dla gospodarki koniecznością, bez której w obecnych czasach stały rozwój jest niemal niemożliwy. To wszystko bezpośrednio wpływa na przyszłość organizacji zajmujących się HR-em, dla których ta sytuacja – wbrew pozorom – stwarza nowe możliwości.


RaiBay - Polish Online Auction for Tech Talents

Follow us: Linkedin, Facebook, Twitter :)

Join us at raibay.com and/or check our choosen job openings https://www.raibay.com/positions